Czy środki czyszczące na bazie alkoholu są bezpieczne?

Czy środki czyszczące na bazie alkoholu są bezpieczne?

Warto przeczytać

W uporządkowanym i zadbanym wnętrzu dużo przyjemniej nam pracować i wypoczywać. Skupiamy się wówczas na tym, co istotne – na byciu i spędzaniu czasu w komforcie, bez spoglądania ukradkiem i z poirytowaniem na smugi na lustrze czy na brudny blat w kuchni. Co jednak zrobić, by sprzątanie było szybkie, skuteczne i bezpieczne? Ważne są chęci i dobry płyn do mycia.

Mycie okien i powierzchni szklanych bez smug

Mycie okien to jedno z najbardziej nielubianych czynności wykonywanych w domu. Najczęstszym powodem, jaki podają umęczeni tą czynnością, jest brak satysfakcji z wykonanej pracy. To z kolei wynika z faktu, że efekt nie spełnia naszych oczekiwań. Na oknach, lustrach wciąż pozostają smugi i zabrudzenia. Mamy wrażenie wykonywania syzyfowej pracy.  Prawidłowe umycie okien czy innych powierzchni szklanych tak, by były czyste przez długi czas, wymaga nie tylko zaangażowania, ale także – a może i przede wszystkim – użycia dobrego preparatu do mycia szyb.

Płyny do mycia szyb, mimo że ich nazwa określa zakres ich działania, są produktami o dużo szerszym zastosowaniu. Umyjemy nimi okna, szyby w samochodzie, lustra, ale także szklane meble, kabiny prysznicowe, płytki, powierzchnie laminowane oraz te wykonane ze stali nierdzewnej. Te wielorakie właściwości sprawiają, że wybór odpowiedniego płynu staje się nieprzypadkową czynnością. Innowacyjna formuła płynów do mycia szyb pozwoli na skuteczne, łatwe i szybkie umycie okien bez brzydkich zacieków.

Płyn do mycia szyb – z alkoholem czy bez?

Skład płynu do mycia okien ma bezpośredni wpływ na jego działanie, więc jest nie bez znaczenia i warto zwrócić na niego uwagę. Taki preparat poprzez swoje właściwości zmienia współczynnik pH czyszczonej powierzchni i doprowadza tym samym do rozkładu cząsteczek brudu. Składniki zawarte w płynie do mycia szyb działają również zmiękczająco, obniżając tym samym twardość wody, co skutkuje tym, że na oknach, lustrach czy innych szklanych powierzchniach nie pozostają smugi.

Taki innowacyjny skład znajduje się w płynie z alkoholem do mycia szyb i glazury Ludwik. Przeznaczony jest do wszystkich błyszczących płaszczyzn. Alkohol zawarty w płynie rozpuszcza tłuste osady i przyczynia się do wydobycia błysku ze szkła. Zawartość alkoholu w płynie Ludwik podnosi jego skuteczność i sprawia, że dużo lepiej radzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Szybko odparowuje, więc jest nie tylko efektywny, ale także zupełnie bezpieczny.

Stężenie alkoholu i jego zawartość w Płynie z alkoholem do mycia szyb i glazury Ludwik nie doprowadzi do uszkodzenia czyszczonej powierzchni, więc gwarantuje nie tylko skuteczne rozpuszczanie zabrudzeń i lśniące okna bez smug, ale także stuprocentowe bezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments