Dlaczego warto inwestować w panele winylowe

Dlaczego warto inwestować w panele winylowe

Warto przeczytać

Jesteś w trakcie remontu mieszkania i musisz kupić panele podłogowe. Sprzedawca w sklepie zachęca cię do zakupu droższych paneli winylowych, a ty nie wiesz co zrobić. Z jednej strony przekonują cię argumenty o ich wyższej trwałości, z drugiej chcesz wykonać remont jak najniższym kosztem, zyskując solidna jakość.

Co to są panele winylowe

Klasyczne panele podłogowe wykonane są z mieszanki wiór, sprasowanych pod dużym ciśnieniem i umieszczonych pomiędzy dwiema warstwami laminatu. W takiej postaci panele te produkowane są od lat. Alternatywą dla nich są dostępne od niedawna w sprzedaży panele winylowe. Czym się różnią? Na pierwszy rzut oka niczym. Jednak kiedy przyjrzymy się temu, w jaki sposób zostały one wykonane, można zauważyć subtelne różnice. Przede wszystkim panele winylowe są nienasiąkliwe i nie chłoną wody. To samo w sobie jest dużą przewagą. Wielu inwestorów narzeka na klasyczne panele podłogowe i ich dużą chłonność wilgoci. Nieumiejętne mycie podłóg zbyt mokrym mopem może sprawić że nawet świeżo ułożone podłogi będą się odkształcać i pęcznieć, tracą swój estetyczny wygląd. Panele winylowe są odporne na działanie wilgoci, gdyż w całości zostały wykonane z nienasiąkliwego tworzywa sztucznego.

Dlaczego panele winylowe są droższe od normalnych?

Tym co najbardziej może zniechęcać klientów do zakupu paneli winylowych jest ich wysoka cena. Kiedy jednak rozpatrzymy to w nieco innych kategoriach i będziemy pamiętać że takie panele posłużą nam 2, a może i 3 razy dłużej niż normalne panele podłogowe, ich wyższa cena znajduje uzasadnienie. Panele winylowe nie chłoną również wilgoci i nie pękają pod wpływem uderzenia lub upadku ciężkiego przedmiotu z większej wysokości. Jeśli chodzi o sposób ich układania, to jest bliźniaczo podobny do układania normalnych paneli drewnopodobnych. W dalszym ciągu coś cię hamuje przed kupnem paneli podłogowych z winylu? Tym czymś jest brak gotówki? Nic nie szkodzi – weź kredyt gotówkowy i kup najwyższej jakości materiały wykończeniowe, które gwarantują ci długi czas eksploatacji bez żadnych poblemów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments