Dom maklerski ING Wołomin

Artykuł miesiąca mazowieckie

Chyba wszystek z nas przynajmniej raz przechodził do czynienia z Netflixem. Stanowi więc bowiem jedna z najciekawszych firm, jaka sprzedaje nam dojazd do filmów i seriali oczywiście w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych filmów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że teraz usługi Netflixa dostępne są na całkowitym świecie.


Dom maklerski ING Raciąż

W kwietniu zeszłego roku, firma posiadała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całkowitym świecie, tym samym kapitalizacja jej stanowiła ponad 186 milionów dolarów.

Jak roztacza się historia Netflixa?

Otóż dużo z nas, platforma Netflix łączy się ze nowością i innowacyjnością na kształt młodego start-upu. Nie kilka jednak, firma ta funkcjonuje na zbycie już z ponad 22 lat, jednak na indywidualnym powodu stara owo wyłącznie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie z jednego początku spółka cechowała się dość nowym modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił szybki wzrost renomy oraz zwiększenie jej prace o różnorodne usługi strumieniowania filmów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła mieć swoje produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Raciąż

Z tego terminu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w prywatnej historii. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub więcej niż każda inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był właścicielem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że części tej spółki są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, a jeszcze i straty

Netflix był zaś stanowi spółką, która gromadzi się specjalnie na odpowiednich jakościowo serialach oraz instytucjach. Nie kilka lecz tego gatunku strategia dała firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu tworzyło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać także nieustannie rosnąca konkurencja na tym sektora. Bo o wkłady w rynku VOD walczą i tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Raciąż

Reklama

To dziś Amazon powtarza się być najważniejszym konkurentem i niebezpieczeństwem dla Netflixa. W obecnym roku przedstawiał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i sama Amazon podobnie jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które sprawiają się uznaniem oglądających. Na kolejnym miejscu plasuje się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on lecz wciąż wzwyż, by zawładnąć globalnym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który natomiast nie wydaje si być silnym niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Raciąż

Nie kilka jednak, nie można zapominać o tym, że na zbycie VOD jest i całkiem duże grono mniejszych firm oraz platform, które są na początku bardzo długiej ulicy do tego, by stawać się prawdziwymi potentatami. Aczkolwiek nie są one stanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Udziały w rynku

Netflix zarówno w Europie kiedy a gra nią jest bezapelacyjnym liderem, w odniesieniu do wszelkiego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku wynosił on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% udziału w rynku, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że najważniejszy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbycie VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się znanymi z Europy, możemy zobaczyć, że jeszcze rynek VOD pytany jest przez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % wkładów w lokalnym rynku VOD.

Kiedy można zakupić akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na jedną z kilku możliwości. Po pierwsze, najpopularniejszym sposobem jest absolutnie się na zakup akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Inną z propozycji jest z kolei zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD służą nam też bezpośrednią, a tymże samym wyłączną ekspozycję na prace Netflixa, a oraz możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi znaczne dla wielu inwestorów. Trzecią drogą jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zainteresować się:

ETF technologicznym, jaki w naszym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Także w ETF technologicznym często znajdziemy także akcje innych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który zbiera w sobie spółki medialne i przyjemne. Warto wspomnieć, że to tylko w tym ETFie największy udział mają obecnie akcje Netflixa, a oprócz tegoż możemy odkryć w nim treści takich firm jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Raciąż

EFT można zdobyć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie nosi jednoznacznej reakcji na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne czy również nie. Należy wziąć pod uwagę przychody i zadłużenie spółki, lecz i to, że jest ona światowym potentatem dodatkowo jej stabilnej pozycji na zbycie VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Raciąż

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments