Dopasuj toaletę do restauracji w stylu rustykalnym

Dopasuj toaletę do restauracji w stylu rustykalnym

Promocja i Reklama

Urządzenie toalety przy restauracji zawsze stanowi duże wyzwanie. Mimo iż jest to tylko sanitariat, to jego estetyka nie powinna odbiegać od tej panującej we wszystkich pomieszczeniach lokalu. Jednak ważne jest nie tylko dbanie o czystość, ale również dopasowanie pod względem aranżacyjnym. Dziś zajmiemy się stylem rustykalnym. Czy można go przenieść również do łazienki? Już teraz możemy zdradzić, że niezwykle ważny będzie dobór akcesoriów, ale również urządzeń takich jak suszarki do rąk.

Po pierwsze: wykończenie ścian i podłóg

Na samym początku należy zadbać o wykończenie ścian i podłóg w toalecie publicznej. Jest to niezwykle ważne ze względu na bezpieczeństwo. W restauracji trzeba o nie dbać na każdym kroku. Zatem gres podłogowy lub podłoga żywiczna doskonale się sprawdzą. Warto wybrać kolorystykę brązową lub beżową, która się tutaj sprawdzi. Na ścianach można postawić na kafelki w folkowym stylu, które będą stanowiły element ożywiający. Taka mozaika może pojawić się również na blacie umywalkowym. Oczywiście ściany można również pomalować w żywe pasy lub wzory nawiązujące do ludowej kultury np. kaszubskiej. Niewątpliwie bowiem rustykalne wnętrza, również toalety sprawdzą się tam, gdzie istnieje silnie zakorzeniona folkowa tradycja. Oczywiście można zastosować również fototapetę wodoodporną, czyli winylową lub z włókna szklanego. W tym przypadku najłatwiej będzie uzyskać pożądaną grafikę. Takie rozwiązanie jest również nietypowe jak na wnętrze toalety.

Po drugie: dopasowanie blatów i szafek w rustykalnym stylu

W toalecie w rustykalnym stylu nie może zabraknąć również umywalek wpisanych w blat. Szafki ukrywające przyłącza powinny być również wykonane w rustykalnej stylistyce. Potrzebne będą zatem modele wykonane z drewna, które uprzednio musi zostać poddane odpowiedniej impregnacji. Oczywiście nie sprawdzi się każdy gatunek. Można jednak sięgnąć po dąb, bądź też ewentualnie drewno egzotyczne, choć w przypadku rustykalnej stylistyki lepiej sięgać po takie, które występuje naturalnie w naszym krajobrazie, aby aranżacja była bardziej autentyczna.

Po trzecie: rustykalne oświetlenie, czyli odpowiednio dobrane klosze

We wnętrzu każdego pomieszczenia, również toalety bardzo ważne jest oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się niewielkie oczka led na suficie lub plafony. Jednak koniecznie z drewnianą lub imitującą drewno otoczką. Można zastosować również dość wysoko zawieszone kinkiety z drewnianymi kloszami. Wszystko zależy od koncepcji. Ważne jest oczywiście dobranie odpowiednich żarówek o właściwym kącie świecenia, tak by wnętrze było odpowiednio oświetlone. Oczywiście w przypadku zastosowania dużego lustra kinkiety mogą znajdować się po obydwu jego stronach.

Po czwarte: armatura i ceramika w wersji postarzanej

Niezbędnym elementem każdej łazienki jest armatura i ceramika i to właściwie od niej powinniśmy zacząć, zwłaszcza, jeśli chce się zastosować elegancki montaż podtynkowy. Sprawdzą się baterie łazienkowe wykonane z mosiądzu. Jeśli chodzi o umywalkę, to można wybrać kamienną, wykonaną z granitu lub marmuru. Doskonale sprawdzi się także nietuzinkowy model miedziany. Ważne, by armatura i ceramika była lekko postarzana.

Po piąte: akcesoria wkomponowujące się w stylistykę

Kiedy już główne akcenty charakterystyczne dla stylu rustykalnego mamy ustalone, należy dobrać odpowiednie akcesoria. Niewątpliwie sprawdzi się suszarka do rąk. Można wybrać model kieszeniowy, który zapewnia ergonomię, a jednocześnie jest najbardziej minimalistyczny i nie zaburzy estetyki stylizowanego wnętrza. Suszarki do rąk, podobnie jak dozowniki zwiększą wygodę użytkowania. W restauracjach o mniejszej przepustowości można postawić na dozowniki, które stawiane są na blacie lub rancie umywalki i mają obudowę imitującą drewno.

Niezależnie do tego w jakim stylu urządzona jest sala restauracyjna, można do niej dopasować spójnie każde pomieszczenie, również toaletę. Dlatego w góralskiej mogą znaleźć się takowe akcenty, podobnie jak w łowickiej, choćby w doborze odpowiednich kafelek, czy innego wykończenia ścian. Niewątpliwie taką dbałość o szczegóły i jednocześnie funkcjonalność i ergonomię toalety docenią wszyscy goście.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments