Fotele do salonu 2021

Fotele do salonu 2021

Warto przeczytać

Salon jest miejscem, w którym przyjmuje się gości. Musi być reprezentatywny, bo na jego podstawie goście wydadzą opinię na temat całego domu czy mieszkania. W salonie spędza się najwięcej czasu. Służy bowiem nie tylko do podejmowania gości przy towarzyskich wieczorkach, ale także staje się miejscem służącym integracji rodzinnej podczas ekscytującej gry planszowej czy emocjonującego seansu filmowego. W salonie można też czas spędzać samotnie, na przykład czytając książkę.

Ale salon nie byłby tym, czym jest bez mebli wypoczynkowych, które dumnie w nim stoją. Jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza pokoju dziennego jest niewątpliwie fotel. To mebel, który jest funkcjonalny służąc wygodnym siedziskiem podczas wieczorów spędzanych na telewizji czy przy xboxie. Ale fotel to nie tylko praktyczność. Odpowiednio dobrany stanie się pięknym dodatkiem do wnętrza, który wniesie szyk i elegancję niczym najlepszy element dekoracyjny.

Rok 2021 to czas, w którym liczą się przede wszystkim meble wygodne. Podczas pandemii zostaliśmy zamknięci w domach, wówczas doceniliśmy komfort i zraziliśmy się do niewygodnych elementów wyposażenia. To pozostanie już z nami na zawsze, bo szybko przyzwyczajamy się do dobrego. Po lockdownie nie wyobrażamy już sobie korzystania z niewygodnych mebli.

Jeśli chodzi o styl panują teraz trendy czerpiące ze stylów skandynawskich i retro. Drewno w sąsiedztwie naturalnej tapicerki, plecionka, miękki welur i lśniący metal to must have roku 2021. Doceniamy także funkcjonalność stylu z lat 50. i 60. Szare boho, trendy glamour świetnie współgrają też z prostotą scandi.

Jakie fotele do salonu wybrać?

W 2021 do łask z pewnością wróciły takie fotele jak słynny fotel 366 zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego. Jego lekkość i prosta konstrukcja zestawiona została z wygodą i funkcjonalnością. Współczesne fotele śmiało nawiązują do fotela Chmierowskiego. Podobną popularnością cieszy się fotel uszak, który słynie z niezwykle wysokiej oparcia, dzięki któremu posiedzenia wydają się fantastycznie komfortowe. 

Swoją drugą młodość przeżywa także fotel kokon idealnie komponujący się w aranżacjach boho, elegancki fotel klubowy (tak zwany koktajlowy), a także superpopularna muszelka, która doskonale sprawdza się w roli statement piece stając się zawsze gwiazdą każdego wieczoru.

https://krokusmeble.pl/kategoria/biblioteczki/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments