Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe?

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe?

Promocja i Reklama

Kupując mieszkanie, podejmujemy jedną z ważniejszych decyzji w swoim życiu. Choć lokum można dziś łatwo zmienić, większość z nas przywiązuje się do własnego kąta i nie zamierza dokonywać kolejnej rewolucji mieszkaniowej w swoim życiu. Jeśli stoisz aktualnie przed wyborem, jakie mieszkanie kupić, sprawdź, jakie wady i zalety mają kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe.

Kawalerka nie tylko dla singli

Kawalerki, szczególnie w dużych miastach, cieszą się ogromną popularnością. Ma na to wpływ zapewne cena mieszkań, a także ich przeznaczenie. W ośrodkach akademickich zauważa się ogromny popyt na wynajem kawalerek, które idealnie pasują do studenckiego życia. To nie jedyny powód, dla którego niewielkie mieszkania kupowane są tak chętnie. Jeśli mamy ograniczony budżet i chcemy zacząć żyć we własnych czterech kątach, kawalerka jest najlepszą opcją – niezależnie czy kupimy ją na rynku pierwotnym, czy wtórnym.

Warto jednak pamiętać, że niewielki metraż znacznie ogranicza. W kawalerce trudno będzie komfortowo mieszkać, jeśli planujemy przenieść się tam z całą rodziną. To idealne rozwiązanie dla jednej osoby lub pary. Mimo małej powierzchni warto zadbać o właściwą aranżację mieszkania. Korzystając z usług architekta, w czym pomoże pożyczka przez internet, w jednopokojowej kawalerce można wydzielić salon i sypialnię. Pokoje nie będą oszałamiających rozmiarów, ale wprowadzą podział na strefę odpoczynku i aktywności.

Dwa pokoje

Inaczej sytuacja wygląda z mieszkaniami dwupokojowymi. Ich metraż najczęściej wynosi co najmniej 45 m2. Oczywiście im więcej, tym lepiej, dlatego, jeśli szukacie docelowego mieszkania, wybierajcie takie, które ma około 55-60 metrów kwadratowych. Różnicę w cenie pomiędzy mniejszym i większym mieszkaniem pokryjecie z pomocą pożyczki przez internet. Warto pamiętać, że dwa pokoje nie oznaczają, że w mieszkaniu mamy tylko dwa pomieszczenia. Oprócz salonu i sypialni do dyspozycji mamy odrębną kuchnię, łazienkę oraz przedpokój.

Jeśli wielkość salonu was nie satysfakcjonuje, dobrym rozwiązaniem jest jego połączenie z kuchnią. Wówczas zyskacie przestronne pomieszczenie, które trzeba odpowiednio zaaranżować. Mimo że kuchnia i salon tworzą wspólną przestrzeń, powinny być od siebie oddzielone. Nie chodzi o budowanie ścianek, ale zastosowanie odpowiednich kolorów, które optycznie rozdzielą część mieszkania przeznaczoną do wypoczynku od kuchni, czyli pomieszczenia typowo roboczego. Osiągnięcie efektu podziału umożliwia także różne wykończenie podłogi w części kuchennej i salonowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments