Meble kuchenne na wymiar - co tak naprawdę wpływa na ich cenę

Meble kuchenne na wymiar – co tak naprawdę wpływa na ich cenę

Warto przeczytać

Gdy wybieramy gotowy komplet mebli ze sklepu, mamy do czynienia z jasno określoną ceną. W przypadku mebli kuchennych na zamówienie, sytuacja wygląda nieco inaczej. Na ostateczny koszt ma tu wpływ szereg czynników. Warto się z nimi zapoznać, zanim zaczniemy snuć plany dotyczące wymarzonej kuchni.

Jaki materiał wybrać, jeśli zależy nam na tańszych meblach kuchennych na wymiar?

Surowiec to ważny czynnik, mający bezpośredni wpływ na ostateczną cenę mebli do kuchni. Za najdroższe tworzywo uznaje się drewno. Takie szafki kuchenne charakteryzują się świetną wytrzymałością, a do tego bardzo dobrze znoszą wilgoć i zmiany temperatur, o które przecież nie trudno w przestrzeniach kuchennych. Drewno uznawane jest za dość luksusowy surowiec. Naturalny akcent w mieszkaniu jest bardzo pożądany, ale decydując się na takie meble kuchenne, musimy liczyć się ze sporą inwestycją. Na szczęście osoby, które uwielbiają wygląd naturalnego drewna, wcale nie muszą rezygnować z takiego elementu wystroju. Z pomocą przychodzą nieco tańsze płyty fornirowane, które w środku są sklejką, a z zewnątrz pokryte są naturalnym drewnem. Najtańszym rozwiązaniem będzie jednak płyta MDF. Jest trwała, łatwa w obróbce, można dowolnie wybrać jej wygląd, a do tego charakteryzuje się bardzo atrakcyjną ceną.

Meble kuchenne na wymiar nierzadko są droższe niż gotowe komplety, które możemy dostać w sklepach meblarskich. Na szczęście różnorodne warianty materiałów sprawiają, że możemy wpływać na cenę rozwiązań na zamówienie i dopasować ją do budżetu, którym dysponujemy. Wybierając meble kuchenne na zamówienie, mamy szansę decydować też o grubości płyt, z których wykonuje się blaty, fronty i ściany zabudowy kuchennej. Im grubsza jest płyta, tym oczywiście cena będzie wyższa.

Kilka słów o mechanizmach w meblach kuchennych do zabudowy

Oprócz materiału, na cenę mebli wpływa oczywiście to, z ilu elementów będzie składać się zabudowa oraz jakiej wielkości one będą. Niebagatelną rolę odgrywają też zastosowane technologie. Klasycznie otwierające się szafki będą tańsze niż meble do kuchni na zamówienie, wyposażone np. w:

    1. nowoczesne prowadnice w szufladach
    2. zaawansowane systemy wysuwu, pozwalające na sprawne dostanie się do przechowywanego sprzętu, nawet jeśli znajduje się on w głębi mebla
  1. systemy stabilizujące – mogą występować np.w szufladach lub we frontach
  2. systemy hamowania
  3. systemy organizacji wewnętrznej szuflad

Zastosowanie takich udogodnień w meblu sprawi, że jego użytkowanie będzie znacznie wygodniejsze. Wykonawca musi jednak przeznaczyć więcej czasu i wysiłku na stworzenie takiego rozwiązania, co oczywiście odbije się na jego cenie. Im bardziej zaawansowane technologicznie technologie, tym więcej zapłacimy za wymarzony komplet mebli kuchennych.

Estetyka wykonania również wpływa na cenę mebli do kuchni na wymiar

Każdy chce, żeby jego kuchnia prezentowała się pięknie. Idealnie byłoby, gdyby wykorzystanie nowoczesnych, funkcjonalnych technologii mogło iść w parze z modnym, designerskim wyglądem umeblowania. Profesjonalni, doświadczeni wykonawcy mogą to połączyć. Na atrakcyjność mebla w dużym stopniu wpływa to, czy precyzyjnie wykonano detale, takie jak np. ozdobne uchwyty szafek, dekoracyjne żłobienia we frontach, wykorzystane okleiny. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na koszt najbardziej wpływa konstrukcja mebla, wykorzystany surowiec i zastosowane technologie, ale design, chociaż w mniejszym stopniu, również decyduje o ostatecznej cenie mebli kuchennych.

Cena mebli a wykonawca

Mówiąc o koszcie mebli na wymiar, nie da się nie wspomnieć również o tym, że poszczególni wykonawcy mogą oferować swoje usługi w różnych cenach. Nie zawsze tańsze rozwiązanie będzie bardziej ekonomiczne – jeśli konstrukcja jest wykonana przez nierzetelną firmę, mogą pojawić się problemy podczas użytkowania mebla. Warto poświęcić chwilę na znalezienie wykonawcy o bogatym doświadczeniu i dobrych opiniach dotychczasowych klientów. Jedną z takich firm jest np. Formanufaktura. Jeśli nawiążemy współpracę z profesjonalnym wykonawcą, oprócz solidnych mebli, otrzymamy również fachowe doradztwo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments