Nowoczesne łóżka z litego drewna - podkreśl wyjątkowość swojej sypialni

Nowoczesne łóżka z litego drewna – podkreśl wyjątkowość swojej sypialni

Promocja i Reklama

Stworzenie domowej atmosfery – większości osób aranżujących swoje mieszkanie, zależy właśnie na tym. Co dokładnie kryje się pod tym wyrażeniem? Czy chodzi o dobór mebli, które sprawią, że wracając do domu odczujemy komfort i skutecznie wypoczniemy? Czy może domowo zawsze oznacza przytulnie? Odpowiedź na to pytanie zależy od gustu. Jedni komfortowo czują się w przestrzeniach wypełnionych ozdobami i bibelotami, podczas gdy inni mogą ukoić swoje zmysły i wypocząć, tylko w minimalistycznych, oszczędnie dekorowanych pomieszczeniach. Odpoczynek zawsze kojarzy się z jednym rejonem mieszkania – sypialnią. Jak ją urządzić, żeby taki pokój rzeczywiście wspierał ładowanie naszych akumulatorów po ciężkim dniu? Najważniejszy wybór dotyczy łóżka.

Po pierwsze – odkryj swój styl

Wyżej wspomniane różnice to dowód na to, że nie odpoczywamy w ten sam sposób. Preferujemy inne kolory i tekstury. Takie różnice dotyczą też modelu łóżka. Wiele osób od takiego mebla oczekuje przede wszystkim wygody i trwałości. Chociaż wygoda zależy od konkretnego modelu, drugie kryterium spełniane jest praktycznie przez większość łóżek drewnianych. Niezależnie od tego, czy wybierzemy modele bardziej klasyczne, czy nowoczesne łóżko z litego drewna, taki zakup doskonale zniesie upływ czasu. Drewno, oprócz swojej wytrzymałości, charakteryzuje się też naturalnym, klasycznym wyglądem. Na jego charakter i na to, jak mocno piękno tego surowca będzie wyeksponowane, mamy wpływ wybierając odpowiedni model mebla.

Designerskie łóżko z litego drewna przeważnie charakteryzuje się dużą prostotą. Minimalizm cieszy się nieustanną popularnością, a luksusowe wnętrze przez wiele osób utożsamiane jest właśnie z subtelnym, prostym, eleganckim wystrojem. Jeśli poszukujemy właśnie takiego łóżka z litego drewna, warto udać się do producentów, którzy mają szeroką ofertę rozwiązań utrzymanych w tej estetyce (przykładem takie firmy jest Desiq). Minimalistyczne łóżka doskonale „przyjmują” zmiany aranżacyjne w ramach sypialni. Ich subtelne, lekkie formy będą pasować zarówno do dodatków utrzymanych w tej samej estetyce, jak i do bardziej ekstrawaganckiego wyposażenia.

Warto zdawać sobie sprawę, że designerskie łóżko niejedno ma imię. Chociaż minimalistyczne łóżko z litego drewna to stylowe i modne rozwiązanie, niektórzy mogą preferować modele bardziej ozdobne – ze żłobionymi ramami czy nawet z baldachimem. W urządzaniu swojej sypialni warto kierować się przede wszystkim swoim wyczuciem stylu i estetycznym zmysłem, a nie modą i popularnością konkretnych rozwiązań.

Nowoczesne łóżko drewniane – jak podkreślić jego charakter?

Fanom dużej dekoracyjnej oszczędności i eleganckiej prostoty prawdopodobnie wystarczy designerskie łóżko z litego drewna, pozbawione dodatkowych ozdób. Osoby, które chcą nadać sypialni charakteru i wytworzyć unikalny klimat, mogą zdecydować się na kilka prostych kroków, np.

  • Dokupienie zagłówka

Wiele wariantów łóżka z litego drewna posiada zagłówki albo z surowego drewna, albo tapicerowane. Jeśli chcemy nieco odmienić naszą sypialnię i przy okazji zwiększyć codzienny komfort, możemy dokupić zagłówek do naszego łóżka. Na rynku znajdziemy zarówno bardzo proste modele, jak i takie z bogatymi zdobieniami, dżetami, deseniami itp. Zmiana zagłówka to dobry pomysł, jeśli chcemy odmienić wygląd sypialni, ale nie mamy potrzeby wymiany samego łóżka.

  • Eksperymenty z tekstyliami

Stylowe łóżko z litego drewna może być piękną ozdobą sypialni, ale warto wiedzieć, że da się je wykorzystać również jako bazę do stworzenia ciekawych efektów z wykorzystaniem tekstyliów. Bogato zdobione poduszki (lub całkowicie ozdób pozbawione) czy narzuty z materiału o różnorodnej teksturze to najprostszy sposób, żeby wykreować w sypialni domową, przytulną, intymną atmosferę. Eksperymenty w tym zakresie nie kosztują dużo, toteż regularnie możemy w ten sposób zmieniać aranżację sypialni. Co ważne, nie ma znaczenia, czy dysponujemy minimalistycznymi łóżkiem z drewna litego, czy bardziej klasyczną odmianą mebla – w każdym z tych przypadków możemy osiągnąć intrygujące efekty, dobierając właściwe tekstylia.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments