Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Jutrosin

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w zakładzie budowlanym – Panele podłogowe są drinku z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Mają one znacznie wiele zalet, dzięki temuż są tak często wybierane. Są wygodne, dostępne w utrzymaniu czystości, pasują do wszelkiego rodzaju wnętrza, tak i dosyć szybko się je montuje. Nie powinien do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Grabów nad Prosną

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można położyć w każdym wnętrzu. Ich wielki wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dopasować do różnych ruchów w jakich zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą wtedy wybrać do mieszkań zaopatrzonych w smaku klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich odcienie są bardzo bogate, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najistotniejszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Od tego która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do osiągnięcia. Przed zakupami należy więc dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim dąży się postawić na ziemi panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie niezbędnych.

Panele podłogowe Grabów nad Prosną

Panele podłogowe Grabów nad Prosną

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można odnaleźć w dowolnym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z ostatnim, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli wtedy na przykład salon, jaki pragniemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się również w biznesach natknąć na panele o kilka innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich można na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są więc one o wiele węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak jedno jest ponadto z panelami bardzo małymi, jakie zawierają nie dobrze niż 80cm długości. Takie malutkie i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w małych pomieszczeniach, w sukcesie bardzo intensywnych pomieszczeń montowanie takich małych i bliskich paneli będzie niezmiernie długie i wymagające.

Panele podłogowe Grabów nad Prosną

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie jest nadzieje zakupu paneli na sztukę, jednak można dać do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za dużo. To ile w danej paczce spotyka się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku z ostatnim niejednokrotnie w paczce spotyka się od 8 do 10 paneli podłogowych. O toż zobaczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu chętnie można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Grabów nad Prosną

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments