Propozycje modnych mebli w stylu loftowym

Propozycje modnych mebli w stylu loftowym

Warto przeczytać

W ostatnich kilku latach szczególną popularność w naszym kraju zdobywa styl loftowy. To coś odpowiedniego nie tylko dla miłośników przestrzeni surowych i minimalistycznych. Zobacz, dlaczego warto dać szansę temu stylowi w swojej przestrzeni domowej i jakie meble możesz do niej wybrać.

Styl loftowy – co to oznacza?

Geneza stylu loftowego to czasy połowy ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Ma ona ścisły związek z wnętrzami industrialnymi. Można bowiem mówić o tzw. wersji hard loftu, czyli przerabianiu industrialnych wnętrz takich, jak stare fabryki, magazyny, browary, huty itp. na wnętrza mieszkalne. Loft można uzyskać też w lżejszej wersji w każdym innym wnętrzu, odpowiednio je stylizując i stosując właściwe akcesoria. Bez problemu dostaniesz meble loftowe na wymiar, dzięki czemu loft zawita do Twojego domu lub mieszkania. Jak można się domyślić, w związku z miejscami, w których pierwotnie aranżowano mieszkania loftowe, styl ten jest wyjątkowym połączeniem surowości i industrialu z funkcjonalnością. Mamy w nim mnóstwo maksymalnie praktycznych akcesoriów i uspokajającą biel w połączeniu z czernią, odsłoniętymi rurami lub gołymi ścianami. Jak znaleźć odpowiednie, tanie meble loftowe?

Jakie meble do loftu?

Loft korzysta w znacznej mierze z prostych, klasycznych materiałów. Mamy więc w nim np. połączenia drewna i metalu. Loftowe meble do salonu lub innego pomieszczenia w Twoim domu, na które możesz postawić, to zatem np. taborety i krzesła na prostych, ciemnych nóżkach z drewnianym siedzeniem. W podobny sposób możesz dopasować do loftowego wnętrza stoły. Postaw na formy oszczędne, proste, minimalistyczne. Stolik lub krzesło o najprostszym stelażu z metalu do szklanego bądź drewnianego blatu to coś idealnie pasującego, jeżeli chcesz stworzyć atmosferę loftu z ubiegłego wieku z USA również w swoim mieszkaniu. Nie obawiaj się tego, że wnętrze będzie przez to zbyt surowe lub okaże się mało przytulne. Nadrobisz to, stosując w innych miejscach biel oraz odpowiednio pracując oświetleniem w pomieszczeniu. W końcu styl loftowy w założeniu cechował się dostosowywaniem surowych wnętrz do warunków mieszkalnych i tworzeniem w nich przytulnych warunków, nie zaś na odwrót! Twoje loftowe wnętrze będzie więc jak najbardziej przyjazne dla mieszkańców!

Szukasz loftowych inspiracji do swojego domu lub mieszkania? Odnajdziesz je na stronie internetowej Mebluj Dom – sprawdź szczegóły! Stwórz z nami niebanalne wnętrze o wyjątkowym stylu i charakterze, niezależnie od swojego gustu i estetyki, jaką preferujesz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments