Czego nie robić przed treningiem?

Trener personalny Morąg

Prasóweczki

Postanowiłaś, że z właśnie będziesz stale i dokładnie ćwiczyć? Chcesz aby dało Ciż ostatnie akurat taki rezultat jak założyła, jednakże nie do końca wiesz co jeszcze robisz źle oraz co warto poprawić? Zobacz naszą listę, która pokaże Ci punkt wykonania i pomoże szybciej osiągnąć zaplanowane cele.

Trener personalny Nidzica

1. Nie jedz przed treningiem

Dla dużo jest wtedy absolutna zasada, ale uwierz mi, niejedna osoba wprowadza na zlecenia fitness z pełnym brzuchem. Bez znaczenia jest, czy zjesz wartościowy posiłek czy kebaba. W poszczególnym a różnym przypadku bardzo możliwe jest, że odczujesz duży dyskomfort – zacznie boleć Cię brzuch, będziesz uznawała wzdęcia, obciążysz układ pokarmowy, który nie strawi jedzenia. Poczujesz senność i zmęczenie i dodatkowe, że przerwiesz trening. Żelazną wartością jest, aby po posiłku odczekać przynajmniej 2 godziny a dopiero wtedy udać się na siłownię. Powracając do kebaba, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że ciężkostrawne posiłki są także dużo negatywny nacisk na organizm, szczególnie jeżeli planujesz utrzymać lub wyrobić formę czy zrzucić zbędne kilogramy.

Zobacz również impact factor

Trener personalny Nidzica

2. Nie podejmuj z sauny

Sauna przed treningiem może pokazać się za wielkim obciążeniem dla organizmu, szczególnie dla serca i kształtu krwionośnego. Po pierwsze po saunie przeważnie jesteśmy odwodnione oraz po odejściu z niej potrzebujemy dokładnie przywrócić system do normalności. Ruch w takim pozostawanie nie będzie funkcjonalny również potrafi dać więcej niskiego niż dobrego.

Po drugie sauna rozluźnia mięśnie, a podczas ćwiczeń zależy nam, by były one napięte. Stąd te lepiej postawić na zdrową rozgrzewkę, zamiast na saunę.

3. Nie pij alkoholu

Kolejny punkt, który dla grupy może sprzedawać się wręcz śmieszny – na szczęście. Są przecież osoby przybywające na siłownię po jednym lub dwóch piwach. Nie mowa tutaj o upojeniu alkoholowym, a jedynie o niewielkiej ilości alkoholu we natur, jaka potrafi dodać się do kontuzji. Pogorszy pracę układu ruchu, krążenia i nerwowego. Jeżeli więc dzisiejsze popołudnie usunęła ze szklanką piwa czy kieliszkiem wina, odpuść trening. I oczywiście nie spowoduje Ci zamierzonych rezultatów.

4. Zrób się na zachód

Trener personalny Nidzica

Przed pójściem na siłownię, skończ się a znacznie spakuj torbę. Weź ze sobą dobrą ilość wody, klapki i ręcznik pod prysznic oraz ręcznik, który będziesz przebywała na jednej siłowni. Nie skończ i o miłym i niekrępującym stroju. Buty treningowe damskie to cel, jeżeli planujesz uniknąć kontuzji. Miej oraz o gumce do włosów oraz zegarku sportowym monitorującym Twój wysiłek. Wyśpij się, zjedz wartościowy posiłek, odczekaj wystarczającą ilość czasu a do działania! Zrób porządny trening!

Trener personalny Nidzica

zobacz również Czego nie robić przed treningiem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments