WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg Poradnik z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Czysta i Właściwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najkrótszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w obecnej propozycji prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda wspominałem o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która interesuje nie tylko korzyści dla dzieci oraz młodzieży z kraju i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział oraz w kilku projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej potrzebujących. – Trzyma on funkcje charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest zdatne do sprawienia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest narzędziem dla nas, żeby mogli wykonywać pracowania dla dzieci, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce kupić po dobrej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dojazd do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych zakresów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali więcej wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego wartości uzdrowiskowej, a ponadto poglądy na dola. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Zdanie na ów materiał wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do wykonaj gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych części, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do wniosku uchwały poprawkę, która daje na aukcja działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że zajdzie w obecnej propozycji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments