Wybieramy kosiarkę

Wybieramy kosiarkę

Warto przeczytać

Kosiarka to jedno z najważniejszych narzędzi w naszym ogrodzie. Trawa rośnie wyjątkowo szybko i trudno wyobrazić sobie wypoczynek przed domem w gorące dni bez jej systematycznego koszenia. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze tego typu sprzętu, by służył nam przez lata?

Jak wybierać kosiarkę?

Pierwszym kryterium wyboru jest wielkość naszego trawnika. Te o niewielkiej powierzchni z powodzeniem oporządzimy kosiarką z napędem ręcznym. Natomiast do skoszenia większego trawnika lepiej sprawdzi się kosiarka elektryczna lub spalinowa.

Po drugie zastanówmy się, jak często będziemy przycinać nasz trawnik. Jeśli na jego pielęgnację możemy poświęcić czas nawet dwa razy w tygodniu i na pierwszym miejscu stawiamy piękno ogrodu, to zdecydowanie wybierzmy kosiarkę bębnową o napędzie ręcznym. Wyposażona jest w ostrza osadzone spiralnie na tzw. bębnie. Zaletą tego urządzenia jest fakt, że pozwala na bardzo precyzyjne strzyżenie. Ponadto nie strzępi źdźbeł, dzięki czemu nie wysychają one na końcach i pięknie się prezentują. Niestety, koszenie tą metodą nie zawsze sprawdza się na nierównym podłożu, a także zajmuje więcej czasu.

Alternatywą dla zabieganych ogrodników jest elektryczna kosiarka rotacyjna wyposażona w noże obracające się wokół własnej osi. Przy jej użyciu wykonamy naszą pracę znacznie szybciej, ale trawnik będzie wyglądał nieco mniej estetyczne. Tego typu mechanizm zostawia poszarpane końce źdźbeł, które później nieco obsychają i robią się brązowe. Warto jednak wiedzieć, że tym urządzeniem bez problemu skosimy nawet nierówny teren.

Jeśli jesteśmy właścicielami naprawdę dużego ogrodu, to świetnym rozwiązaniem będzie dla nas traktorek ogrodowy. Ten mały pojazd umożliwi jeszcze szybsze koszenie, a po skończonej pracy z pewnością będziemy mniej zmęczeni.

Najlepsze akumulatory do kosiarek

Aby nasze urządzenia działały bez zarzutu, konieczny jest sprawny akumulator do kosiarki. Niestety ta część zużywa się dość szybko. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że zmuszeni są wymieniać go nawet co sezon. By uniknąć tak częstego kupowania nowego akumulatora, warto wybierać te naprawdę solidne. Na rynku dostępne są różne typy tych urządzeń, np. akumulatory żelowe, czyli kwasowo-ołowiowe z żelowym elektrolitem powstałym w wyniku zmieszania kwasu siarkowego z krzemionką. Świetnie nadają się do traktorków ogrodowych, kosiarek z silnikiem benzynowym jedno lub dwucylindrowym.

Akumulatory ołowiowo-kwasowe z kolei zawierają elektrolit w postaci kwasu siarkowego, który pokrywa wszystkie wewnętrzne elementy znajdującego się w szczelnej obudowie akumulatora. Montuje się je w małych kosiarkach i traktorkach ogrodowych.

Najlepsze akumulatory do kosiarek znajdziesz na: https://ogrodexmilicz.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments